Герберт Веллс
1. Опрацюйте теоретичний матеріал
Біографія та творчий шлях
Ге́рберт Джордж Веллс (21 вересня 1866, Бромлі — 13 серпня 1946, Лондон) — англійський письменник, найбільш відомий як письменник-фантаст, хоча має значний доробок праць історичних, на політичну тематику, публіцистики та настільних ігор. Поряд з Мері Шеллі, Едгаром Елланом По та Жулем Верном, вважається одним із засновників сучасної наукової фантастики.
Народився 21 вересня 1866 в передмісті Лондона Бромлі. Його батько був садівником, потім професійним гравцем в крикет; пізніше утримував крамницю, проте розорився. Мати, щоб «витягнути» сім'ю працювала служницею в багатому будинку. Отримавши освіту, працював викладачем точних наук і помічником природознавця.
До 1893 року відносяться його перші публікації як есеїста і новеліста в популярних газетах і журналах: «Pall Mall Gazette», «Pall Mall Budget». Це дозволяє йому розпрощатися з викладацькою діяльністю і стати журналістом.
Протягом творчого життя (з 1895) Веллс написав близько 40 романів і багато оповідань, більше десятка творів на філософські теми, дві всесвітні історії, книги для дітей і автобіографію.
Його першим художнім твором був роман «Машина часу» (1895) — про подорож винахідника у віддалене майбутнє. Потім з'явилися «Острів доктора Моро» (1896), «Людина-невидимка» (1897), «Війна світів» (1898), «Перші люди на Місяці» (1901, екранізований 2010 року каналом ВВС — «Перші люди на Місяці»), які розповідали, відповідно, про пересадження людських органів диким звірам, про невидимість, вторгнення марсіан на Землю і подорожі на Місяць. Ці романи забезпечили письменникові славу найзначнішого експериментатора в жанрі наукової фантастики.
У своїх творах письменник демонструє неабиякий талант у зображенні характерів і побудові сюжетів, приправляючи оповідь гумором, проте інколи сюжет перевантажують роздуми про науку, лекції про всі мислимі і немислимі предмети, які турбували людей наприкінці ХІХ-початку ХХ ст. події, так що лише деякі з творів Веллса містять складові, які можуть гарантувати їм довговічність.
Веллс мешкав у Лондоні і на Рив'єрі, часто виступав з лекціями і багато подорожував, був двічі одружений.
Помер у Лондоні 13 серпня 1946.
Твори Герберта Веллса в Україні почали перекладати ще в 20-ті pp XX століття.
Сьогодні наша розмова не про буденне. Ми будемо говорити про дива, які зустрічаються у нашому житті. Які це дива, коли на нас чекає зустріч із ними і від чого це залежить - це нам і потрібно з'ясувати, прочитавши твір Герберта Веллса "Чарівна крамниця".
Дайте відповіді на запитання (усно):
1. Як ви вважаєте, коли до нас приходить диво? Із чим це пов'язано?
2. Чи в усіх уявлення про диво є однаковим і від чого це залежить?
3. Чи можливо зустріти диво у реальному житті?
За допомогою творів мистецтва ми можемо поринути у світ душі іншої людини, а також пізнати власну душу. Книга, картина, музикальний твір, декоративне мистецтво, хореографія, архітектура - привносять у наше життя відчуття чогось фантастичного, дивовижного. Тому сьогодні ми будемо читати фантастичний твір "Чарівна крамниця". Нагадайте собі. що таке фантастика (визначення запишіть у зошит):
Фанта́стика (від дав.-гр. — мистецтво уяви, фантазія) — жанр художніх творів, в якому за допомогою додавання вигаданих уявних елементів створюється світ, відмінний від сьогоденного, реального. Основною ознакою фантастики є наявність у творі фантастичного допущення — фактора, який невідомий або неможливий у реальному світі.
Ми зустрічалися із фантастичними елементами у багатьох творах зарубіжної та української літератури. Наведіть приклади подібних творів, назвіть фантастичні елементи, які були в них присутні.
(Твір можна прослухати тут)
Коментарі
Дописати коментар