💉Добровільно інфікував себе хворобами, шукаючи вакцини від них



Сьогодні згадуємо Данила Заболотного - людину, яка внесла неоціненний вклад у світову науку, ставши основоположником мікробіології та епідеміології. Неможливо коротко описати всі досягнення видатного українця. Бо кожне з них вартує, щоб стати сценарієм для захоплюючого кінофільму!


Якщо коротко:

▪️ Є творцем сучасної епідеміологічної та мікробіологічної науки. Створив першу в світі кафедру медичної мікробіології (в Одесі).

▪️ Вперше застосував щеплення дітей від дифтерії. Цим зупинив хворобу, що забирала сотні тисяч життів.

▪️ Брав участь у подоланні епідемій черевного тифу, дифтерії в Шотландії, Португалії, Маньчжурії, Монголії, Китаї та інших країнах.

▪️ У 1893 році зробив на собі небезпечний дослід: випив «бульйон» зі збудником холери – смертельної хвороби, попередньо споживши вакцину, щоб довести ефективність імунізації через рот. Цим дослідом було покладено початок вакцинації через рот.

▪️ У 1897 році вивчав у Індії страшну на той час хворобу — чуму. Встановив шляхи проникнення збудника до організму, принципи географічного поширення чуми на земній кулі, довів, що носіями чуми в природі є дикі гризуни.

▪️ В 1898 році, на запрошення професора Мечникова, працював у Пастерівському інституті в Парижі- найбільш передовому медичному закладі світу. Був відзначений найвищою нагородою Французької республіки — орденом Почесного легіону.

▪️ Вивчав і інші дуже небезпечні інфекційні хвороби - малярію, дифтерію, черевний і висипний тиф, сифіліс, газову гангрену. Написав понад 200 праць на ці теми.


Вражаюче? Безсумнівно!


Та академік Заболотний був не лише видатним науковцем, а й великим гуманістом. Майже щодня вів безоплатний лікарський прийом та забезпечував ліками незаможних пацієнтів. Багатьом студентам виплачував з власних коштів «стипендії». Виростив 13 прийомних дітей! А ще - писав чудові вірші. Такі, що про них у своїх листах згадувала сама Леся Українка.


Був щирим патріотом України. Влада звинувачувала його у націоналізмі, однак на арешт не наважились, бо «занадто відомий у світі», натомість видали наказ спалити його книгу «По світах і людях».

Академік Данило Кирилович Заболотний закликав: «Підем разом на роботу для неньки-Вкраїни, нехай з нами, козаками, вона не загине!»


Пишаємося!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

5 клас, зарубіжна література. Прислів'я, приказки, загадки Практичний урок.

5 клас, зарубіжна література. Мандрівні сюжети. Момотаро, або хлопчик-персик.

8 клас, зарубіжна література. Основні літературні епохи, напрями, течії. Практичний урок.