Як вижити, якщо ви впали у метро з платформи
Можливо ці знання врятують чиєсь життя. Можливо навіть Ваше або близьких Вам людей. Мова піде про виживання в метро, а саме про те, що робити, коли звалився з платформи.
За рік в київському метрополітені при падінні з платформи гине близько 35 осіб, це приблизно три смерті в місяць. І багато хто реально не знає як діяти в такій ситуації.
Почну здалеку, це важливо. На чому рухаються потяги метро? На електротязі. Це просто і відомо майже всім. Звідки вони беруть електрику? Ось тут версії у людей розходяться. Розповідаю як насправді: потяг котиться по двом звичайним ходовим рейкам, а збоку від нього (конкретно зліва) йде третя рейка, контактна. Зазвичай ми її не бачимо — тому що вона розташована під платформою.
Саме з контактної рейки потяг бере електрику за допомогою струмоприймача. Напруга у цієї рейки 825 В, а силу струму вона дає таку, що багатотонний потяг метро непогано так розганяється. Загалом, наближатися до цієї рейки СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНО. Смерть наступає моментальна і остаточна. Незважаючи на те що вона закрита кожухом — вставати на рейку категорично заборонено.
Саме тому якщо ти впав з платформи — В ЖОДНОМУ РАЗІ НІКОЛИ не намагайся залізти на платформу назад туди звідки впав. І В ЖОДНОМУ РАЗІ НІКОЛИ не намагайся сховатися від потягу, що наближається, під платформу.
А що ж робити?
1. Варіант номер один: бігти в напрямку руху потяга до початку платформи. Потяг там все одно зупиниться, а машиніст побачить тебе заздалегідь. Співробітники метрополітену допоможуть тобі вибратися. А ще в кінці платформи є НОРМАЛЬНІ СХОДИ, якими спокійно можна вийти і нікуди не дертися.
2. Якщо раптом не можеш бігти (при падінні зламав щось) — варіант номер два: лягай у виїмку між рейками, головою до поїзда, обличчям вниз. Вкрай бажано встигнути скинути з себе рюкзаки і сумки. У виїмці може бути калюжа, вона може навіть смердіти — але тут не до огиди, виживання важливіше. Лягай, закрий вуха і приготуйся посивіти. Гуркоче поїзд знатно, від нього йде потік гарячого повітря і при гальмуванні можуть летіти іскри. Зосередься на положенні тіла, лежи нерухомо.
Обов'язково лежати головою до поїзда, інакше одяг може задерти потоком повітря, і зачепитися за що-небудь, тоді тебе потягне і розм'ясорубить. Загалом лягай головою до потягу, обличчям вниз. Так чи інакше, потяг і виїмка спроектовані так, що тебе ніщо не зачепить і ти обов'язково виживеш.
Обов'язково лежати головою до поїзда, інакше одяг може задерти потоком повітря, і зачепитися за що-небудь, тоді тебе потягне і розм'ясорубить. Загалом лягай головою до потягу, обличчям вниз. Так чи інакше, потяг і виїмка спроектовані так, що тебе ніщо не зачепить і ти обов'язково виживеш.
3. Якщо бачиш що хтось впав — обов'язково підкажи людині, що робити. Якщо побіг — відмінно, тоді швидше повідом черговому по станції: або через екстренний виклик, або через співробітника метрополітену. Хоч через прибиральника — вони зазвичай усі проінструктовані на цей випадок.
4. Якщо людина все-таки лізе назад на платформу — в жодному разі не подавай їй руку: якщо її вдарить струмом від контактної рейки — тебе вразить РАЗОМ З НЕЮ. Скинь куртку або штани — витягай за одяг. Але краще направ по ходу руху потягу в кінець платформи. Це простіше і правильніше.
5. У разі аварії або катастрофи, якщо потяг в тунелі і далі точно не піде — виходь праворуч по ходу руху поїзда. Пам'ятай, що контактну рейку розташовано зліва по ходу руху — не факт, що її відразу ж знеструмлять.
Автор невідомий
Коментарі
Дописати коментар