Автор феноменальних сяючих картин

 


Архип Куїнджі народився в Маріуполі в бідній сім’ї грека-шевця. Любов до малюнка проявилась рано. Хлопчик малював на всьому, що потрапляло під руку. 
Попри дві невдалі спроби вступити до Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі, не розчарувався та не покинув творити. Наполегливо вчився, працював, постійно вдосконалював власний унікальний стиль живопису. Йому це вдалося сповна!
 
Слава прийшла до художника у 1876 році після демонстрації новаторського полотна «Українська ніч». 


Потім відбулась виставка однієї картини «Місячна ніч на Дніпрі», яка стала сенсаційною.


Секрет разючого успіху українця – в «магічному» неоновому сяйві картин. Талановитий художник розробив такий яскравий колір (заснований на системі доповнюючих кольорів), що глядачі шукали за полотном таємну лампочку, що підсвічує картину зісподу! А ще вважали, що художник використовує секретні фарби, новітні досягнення хімії, навіть підозрювали у зв’язках із потойбічним! Бо ж не можуть картини світитись! Сучасні фахівці стверджують, що ніякими спеціальними фарбами Куїнджі не користувався: всі матеріали, що він використовував, були традиційними для того часу. А секрет один – неймовірний колористичний зір Куїнджі.

«Степ. Нива»


«Чумацький шлях у Маріуполі»


«Вечір на Україні»


«Дніпро вранці»


«Море. Крим»


У 40 років, коли слава Куїнджі досягла апогею, він зробив несподіваний крок. Художник замовк. До кінця життя - цілих 30 років - Куїнджі не виставив на огляд жодної картини чи бодай ескізу… Зачинився в майстерні, він нікого не пускав до себе, зробив загадкою свою подальшу творчу діяльність. Причини такому вчинку нікому не відомі. В цей період українець створив близько 500 мальовничих та 400 графічних робіт. 

Попри мільйонні статки, Куїнджі з дружиною жили вкрай скромно, майже аскетично. Але водночас був щедрим меценатом. Перед завершенням земного шляху всі свої статки передав на щорічні стипендій для художників-початківців, а картини та кримський маєток подарував спілці художників. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

5 клас, зарубіжна література. Прислів'я, приказки, загадки Практичний урок.

5 клас, зарубіжна література. Мандрівні сюжети. Момотаро, або хлопчик-персик.

8 клас, зарубіжна література. Основні літературні епохи, напрями, течії. Практичний урок.