Хронік Нарнії
...16 жовтня 1950 року була опублікована перша з книг "Хронік Нарнії" - "Лев, Біла Відьма та шафа". Ця книга зайняла дев'яте місце в рейтингу BBC "The Big Read" серед двохсот найулюбленіших книг британців, входить в сотню найкращих англомовних книг на думку журналу Time, після "Аліси" Льюїса Керрола є найчитанішою книгою дитинства. Попри незавуальовані християнські мотиви, вона не втрачає популярності навіть серед нехристиянської публіки. Потім серія продовжилася ще шістьома книгами, які були перекладені на п'ятдесят мов світу. Книги були проілюстровані Паулін Бейнс.
...Нарнію Льюїс відкрив світові після Другої світової війни. В нього виникла ідея розвинути картину, яка поставала в уяві: фавн, що йде по засніженому лісі, ховаючись під парасолею. Розуміючи, що через казки можна з простотою розкрити важливі сенси та теологічні мотиви, Льюїс приступив до свого дослідження з фрази за сніданком: "Я вирішив написати дитячу книгу!"
...Початковим задумом "Лев, Біла Відьма та шафа" мала б бути самостійним завершеним твором, який не мав би мати продовження. Саме тому ця книга так і виглядає, що багато хто історію Нарнії зводить лише до неї. Всі інші книги, навіть хронологічно попередня "Небіж Чаклуна", вже пізніше були написані як її продовження. І як це часто буває, продовженню важко повторити успіх першої частини.
...Основні образи книги знайомі напевне кожному, хто дотичний цієї історії: четверо дітей в старому заміському будинку, шафа з важкими хутряними шубами, ліхтар в засніженому лісі, дівчинка і фавн з парасолею, затишна гребля бобрів, зла Біла Відьма на санній упряжці, "небезпечний, але добрий" Лев. За допомогою цих образів Льюїс розкриває нам явно але ненав'язливо суть християнства: пошуки Бога, образ Христа, значення викуплення та самопожертви, покаяння.
В 2005 році книга актуалізувалася виходом однойменного фільму Ендрю Адамсона та студії Disney. В фільмі також зіграли Тільда Свінтон та Джеймс МакЕвой, голос Аслана належить ірландському актору Ліаму Нісону. Кінороботу було відзначено "Оскаром" за найкращі грим та макіяж, а касові збори та післяпродаж зібрав більше мільярда доларів США. Крім того, були ще два фільми - "Принц Каспіан" (2008) та "Підкорювач світанку" (2010).
Коментарі
Дописати коментар