9 клас. Контрольний диктант

 Наші добрі символи

Берегиня, обереги — наші давні й добрі символи. Думаю, маючи такі прекрасні символи, народ зумів уберегти від забуття нашу пісню й думу, нашу історію і родовідну пам’ять, волелюбний дух. Виряджаючи чоловіків та синів у нелегкі походи проти чужинських набігів, матері, дружини й кохані дарували їм на пам’ять ці амулети — рушники з оберегами, аби живими верталися до рідної домівки.

У традиційному вкраїнському рукодільництві, зокрема у вишивці та ткацтві, присутні два найосновніші символи — обереги й древо життя. Вони втілювали цілком конкретні реалії — охорону й продовження родинного вогнища. Якщо обереги знайшли своє постійне місце на рушниках, то символізований малюнок древа життя застосовувався переважно на тканих виробах. Щоправда, у давніші часи силуети оберегів та древа життя наносилися шляхом різьблення і стилізованих рисунків також на керамічних виробах, дерев’яних статуетках, фронтонах, віконницях, воротях, коминах тощо. Давня символіка, на думку багатьох сучасних дослідників, зафіксувала чимало цікавих художніх елементів.

Берегиня — один з таких елементів. Згідно з повір’ям наших далеких предків, вогонь символізував достаток і міць. Ось чому за ним постійно вели догляд, поетично асоціюючи зі словом «берегиня» 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

5 клас, зарубіжна література. Прислів'я, приказки, загадки Практичний урок.

5 клас, зарубіжна література. Мандрівні сюжети. Момотаро, або хлопчик-персик.

8 клас, зарубіжна література. Основні літературні епохи, напрями, течії. Практичний урок.