Публікації

Показано дописи з вересень, 2023

Давньогрецькі міфи

Зображення
 

Синтаскис. Орфографія. Повторення

 1. Запишіть, розставляючи розділові знаки. 1. Уклін тобі Києве. 2. Брати мої доземний вам уклін. 3 .  Даруйте на слові але я вас не зрозумів. 4.  Не можна кажуть людині помолодшати, а подобрішати завжди можна. 5.  Споконвіку цю землю батьки і діди берегли, р ятували її від негоди та злого заброди. 6.  Білу хату червону калину луги береги в се у спадок мені заповідано з роду до роду. 7.  Я вірю що добро і краса житимуть вічно . 8.  Останній сніг приречено білів струмочок перший жебонів у тиші і урочистий клекіт журавлів стояв до ранку в зорянім узвишші. 2. Запишіть, розставляючи пропущені літери, де це необхідно: Ет...кетка, д...сятий, еф...ктивний, нож...ці,  т...жневий. В..єтнам, хутор..янин,  різ..бяр,  област..,  р..ясно,  духм..яний,  об..єм, б..є, лл..ється,  нян..ка. Пристрас..ний, контрас..ний, хвас..нути, кількіс..ний, у доблес..ному. 3. Складіть речення за схемою: 1. А: "П?"  2. "П", - а. 3. "П, - а. - П" 4. А: "П!"

Патріотичні поезії

Володимир Сосюра   Любіть Україну, як сонце любіть, як вітер, і трави, і води... В годину щасливу і в радості мить, любіть у годину негоди. Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її, вічно живу і нову, і мову її солов'їну. Без неї — ніщо ми, як порох і дим, розвіяний в полі вітрами... Любіть Україну всім серцем своїм і всіми своїми ділами. Для нас вона в світі єдина, одна, як очі її ніжно-карі... Вона у зірках, і у вербах вона, і в кожному серця ударі, у квітці, в пташині, в кривеньких тинах, у пісні у кожній, у думі, в дитячій усмішці, в дівочих очах і в стягів багряному шумі... Як та купина, що горить — не згора, живе у стежках, у дібровах, у зойках гудків, і у хвилях Дніпра, у хмарах отих пурпурових, в огні канонад, що на захід женуть чужинців в зелених мундирах, в багнетах, що в тьмі пробивають нам путь до весен і світлих, і щирих. Юначе! Хай буде для неї твій сміх, і сльози, і все до загину... Не можна любити народів других, коли ти не любиш Вкраїну!.. Дівчи

Колискові

Зображення
 

Орфографія. Тренувальні вправи. Повторення

 Подвоєння букв   Вправа №1   Запишіть слова у дві колонки: у першу з подвоєнням букв, у другу - без подвоєння.   Мит..ю, огнен..ий, скажен..ий, височен..ий, антен..ий, тьмян..ий, вроджен..ий, ден..ий, орлин..ий, узбіч..я, Хмельнич..ина, неждан..ий, адресован..ий, однозмін..ий, вікон..ий, роз'єднан..ий, олов'ян..ий, нескінчен..ий, електрон..ий, дерев'ян..ий, умотивован..ість, без..ахисний, аграрно-сировин..ий, гіл..я, антропоген..ий, туман..ий.   Ключ. Підкресліть у кожному слові першу букву - прочитаєте вислів В. Сухомлинського.   Вправа №2   Випишіть слова у дві колонки: у першу - відбувається подвоєння, у другу - не відбувається.   З вірніст..ю, повін..ю, осін..ю, величніст..ю, якіст..ю, від..аллю, мит..ю, радіст..ю, з безліч..ю, доповід..ю, вартіст..ю, з точніт..ю, сіл..ю, заздріст..ю, у сміливост..і, плот..ю, за галуз..ю, смерт..ю, з розкіш..ю, віс..ю, велич..ю, шерст..ю, з розповід..ю, північ..ю, блакит..ю, зі зліст..ю, ненавист..ю, чверт..

Веснянки

Зображення
 

Додатковий матеріал

  Микола Погрібний "Українська літературна мова"

Глибока осінь 1845…

  Була глибока осінь 1845 року… Важкі чорні хмари нависли над землею. Зривався холодний вітер. Сіяв густий дощ. Дорогу геть розквасило. У таку негоду Тарас Шевченко повертався з Андрушів у В‘юнище. У цих селах на Переяславщині він тоді, за дорученням Киівськоі археологічноі комісіі, змальовував пам‘ятки старовини. Конячина ледве тягла воза у багнюці. Шевченко промок до нитки. Ще в дорозі його морозило, а коли надвечір прибув у В‘юнище, відчув себе зовсім хворим. Довелося злягти у ліжко в чужій хаті. Про хворобу Тараса Григоровича дізнався його приятель лікар А.О. Козачковський і негайно перевіз поета до себе в Переяслав. У нього виявилося запалення легенів. Від цієї хвороби в ті часи небагато видужувало. Про це знав Шевченко. І важкі думи снували в його голові. Невже так рано прийшла остання година ? Ще ж і тридцяти двох років не прожито ! Ще ж скільки задумів, прагнень не здійснено! Невже не доведеться більше побачити широкі лани й високі могили, і Дніпро ревучий на милій Украіні?

Електрика. Безпека життєдіяльності

Зображення
 

6 клас, українська мова. Повторення

      Вправа № 1 Прочитайте словосполучення. Назвіть усталені звороти. Поясніть їх значення. Скажіть, як впливає на зміст фразеологізмів заміна одного з компонентів або доповнення. Дати гарбуза – дати кавуна – дати смачного гарбуза. Глек розбили – миску розбили – ненароком глек учора розбили. Вправа № 2 Прочитайте словосполучення. Випишіть фразеологізми. Поясніть їх значення.   Брати за живе (хвилювати). Покласти на лопатки (перемогти). Старанно працювати. Поставити на ноги (вилікувати). Розпускати плітки. На лаврах спочивати (заспокоюватися, насолоджуватися успіхом). Стати незалежним. Домогтися перемоги. Рукою подати (близько). Мати підтримку. У люди виводити (допомогти досягнути мети). Чуба нагріти (насварити\старанно працювати). Собаку з′їсти (розумітися на справі). Зробити з мухи слона (перебільшувати).   Індивідуальна робота з картками. Картка №1 Виписати з прислів’їв антоніми Умій батьківщину любити, а ворога ненавидіти. Вчення світ, а невчення – тьма. Як є початок, то